Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

В Україні відбувся міжнародний семінар «Сприяння ефективній імплементації резолюції РБ ООН 1540 в контексті еволюції викликів та ризиків, пов’язаних з розповсюдженням зброї масового знищення»
2-3 листопада 2017 р. у м. Київ, за ініціативи МЗС України, пройшов міжнародний семінар «Сприяння ефективній імплементації резолюції РБ ООН 1540 (2004) в контексті еволюції викликів та ризиків, пов’язаних з розповсюдженням зброї масового знищення (ЗМЗ)».
Зазначений захід відбувся у співпраці та за підтримки Управління ООН з питань роззброєння (UNODA) та Секретаріату ОБСЄ.
Основною метою семінару є здійснення комплексної оцінки еволюції сучасних викликів і загроз у сфері нерозповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ) в контексті нещодавно оприлюдненого Всеохоплюючого огляду реалізації резолюції 1540, схваленого резолюцією РБ ООН 2325 (2016), а також вироблення механізмів практичної та оперативної взаємодії держав, міжнародних та регіональних організацій з метою належного реагування на них.
Участь у семінарі взяли представники близько 40 іноземних держав та низки міжнародних організацій (Управління ООН з питань роззброєння, Підготовчої комісії Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Організації із заборони хімічної зброї, Всесвітньої митної організації).
З боку української сторони у семінарі взяли участь представники причетних міністерств та відомств України.
Від Держпродспоживслужби України, від Державного науково-контроьного інституу біотехнології і штамів мікроорганізмів у заході прийняла участь заступник директора, професор Клестова Зінаїда Сергіївна.
Відкриваючи захід, Державний секретар МЗС України Андрій Заяць підкреслив, що Резолюція 1540 додає новий вимір до питання нерозповсюдження шляхом боротьби з незаконним обігом відповідних матеріалів та заборони їх придбання недержавними суб'єктами, включаючи терористів.
У своєму виступі Андрій Заяць окреслив загальне поле сучасних викликів і загроз, пов’язаних з розповсюдженням ЗМЗ, наголосив на важливості повної та ефективної імплементації Резолюції РБ ООН 1540, а також виклав позицію України з проблематики нерозповсюдження ЗМЗ у всіх її аспектах. РБ ООН прийняла Резолюцію 1540 в 2004 році. Документ зобов'язує всі країни уникати підтримки недержавних суб'єктів, які намагаються придбати, розробити, виробити, транспортувати, передати або застосувати ядерну, хімічну чи біологічну зброю, особливо з метою терору. Крім того, РБ ООН заснувала спеціальний комітет, який має доповідати про виконання вимог, визначених Резолюцією 1540.
Фото додається.

 

На верх