Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
1. 25 січня 2018 року співробітники ДНКІБШМ, за організації компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота», приймали участь у нараді Спільної робочої групи проекту «Програма зменшення біологічної загрози» АЗЗ МО США в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, м. Київ). 
 
2. 26 січня 2018 року в ДНКІБШМ, за організації Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) – Німецької програми біологічної безпеки в Україні, відбулась зустріч з партнерами (ДНДІЛДВСЕ, ДНКІБШМ, Фрідріх-Лоффлер-Інститут (FLI), GIZ) зазначеного проекту (Україна, м. Київ).

3. З 12 по 16 лютого 2018 року співробітники ДНКІБШМ (Абрамов А.В., Напненко О.О.), за організації компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота», приймали участь у тренінгу-семінарі № 6 «Роль системи управління якістю лабораторії в системі епіднагляду України» з наступним практичним тренінгом № 12 «Роль стандартних операційних процедур (СОП) в системі епіднагляду України» – заняття 4 (практика з правильного написання СОП), проекту «Програма зменшення біологічної загрози» АЗЗ МО США в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, м. Київ). 
4. З 26 лютого по 2 березня 2018 року співробітники ДНКІБШМ (Клестова З.С., Коваленко В.Л., Пінчук Н.Г., Романенко О.А., Блоцька О.Ф., Гаврасьєва Н.В.), за організації компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота», приймали участь у тренінгу-семінарі № 7 «Біобезпека та біозахист: практика та правила роботи у ветеринарних лабораторіях», проекту «Програма зменшення біологічної загрози» АЗЗ МО США в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, м. Київ). 
5. З 4 по 8 березня 2018 року співробітниці ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г., Пустовіт Н.А.), на запрошення IDT Biologika GmbH, приймали участь у проведенні GMP інспекції виробництва зазначеної компанії (Німеччина, м. Дессау-Росслау).
6. З 12 по 15 березня 2018 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Клестова З.С., Бабкін М.В., Дерябін О.М.) приймали участь у нараді з представниками компанії «Метабіота», експертами Канзаського університету, представниками Держпродспоживслужби, ННЦ «ІЕКВМ», ІВМ НААН, ДНДІЛДВСЕ щодо обговорення планування проекту DTRA UP-10 «Регіональна оцінка ризиків передачі вірусу африканської чуми свиней у дикій фауні та через торгові шляхи («з лану до столу») в Україні» (Україна, м. Київ). 
7. З 21 по 23 березня 2018 року співробітники ДНКІБШМ (Клестова З.С., Пінчук Н.Г., Кудрявченко О.П.,Блоцька О.Ф.), за організації Агентства зменшення біологічної загрози (компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота»), приймали участь у тренінгу-семінарі  № 8 «Планування мікробіологічних лабораторій, Сесія 2: Огляд управління біоризиками при плануванні лабораторій», проекту «Програма зменшення біологічної загрози» АЗЗ МО США в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, м. Київ). 
8. З 24 по 30 березня 2018 року співробітник ДНКІБШМ (Напненко О.О.), на запрошення компанії «Shenzhen Bioesy Biotechnology Co., Ltd», приймав участь у Міжнародній конференції «Світові та Європейські тенденції контролю якості молока та визначення залишків антибіотиків в молочній промисловості» (Китай, м. Шеньчжень). 
9. З 12 по 13 квітня 2018 року співробітники ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г., Блоцька О.Ф., Гаврасьєва Н.В., Пустовіт Н.А., Рубленко Н.М.,Ющенко А.Ю.), за організації Інституту Фрідріха Леффлера (FLI), Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми (проекту) біологічної безпеки в Україні, приймали участь у тренінгу «Навички успішної презентації» (Україна,м. Київ).
10. З 16 по 20 квітня 2018 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Клестова З.С., Бабкін М.В., Коваленко В.Л., Пінчук Н.Г., Блоцька О.Ф., Гаврасьєва Н.В., Дерябін О.М., Пустовіт Н.А., Рубленко Н.М., Ющенко А.Ю.), за організації Агентства зменшення біологічної загрози (компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота»), приймали участь у Третьому щорічному регіональному науковому симпозіумі в рамках концепції «Єдине здоров’я» за підтримки ПЗБЗ в Україні (Україна, м. Київ).
11. З 10 по 13 квітня 2018 року співробітники ДНКІБШМ, за організації Агентства зменшення біологічної загрози (компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота»), приймали участь у курсах Програми біологічної взаємодії (СВЕР) за темою: «Система контролю патогенів» (Україна, м. Київ). 
12. З 15 по 17 травня 2018 року ДНКІБШМ проводив Міжнародну науково-практичну конференцію «Біотехнологія та її роль в забезпеченні здоров’я людей та тварин», присвячену 20 річниці створення Інституту (Україна, м. Київ).

17 травня 2018 року, в рамках науково-практичної програми Конференції, були проведені:
•	майстер-клас на тему: «Сучасні засоби і методи мікробіологічних досліджень, гармонізовані з міжнародними стандартами з огляду на вимоги сьогодення».

Модератори: канд. вет. наук Пінчук Н.Г., ДНКІБШМ; доктор вет. наук Чумаченко В.В., ДНКІБШМ; Прибатень Р.А., «Укрмедіалаб»;    Козицька Т.Г., ДНДІЛДВСЕ; Мех Н.Я., ДНДІЛДВСЕ.

Цільова аудиторія: керівники та співробітники мікробіологічних лабораторій, відділів контролю якості.

Формат проведення:  1 день – 2 години у вигляді дискусійного клубу. 

Зі вступним словом виступив директор ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН Головко А.М.

В ПРОГРАМІ МАЙСТЕР-КЛАСУ БУЛИ РОЗГЛЯНУТІ ПИТАННЯ:

1.	Дискусійний клуб «РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ: наші можливості, доступність та економічність, партнерство, відкритість та гарантована якість». 

2.	Майстер-клас «Поживні середовища. Використання еталонних тест-штамів мікроорганізмів в системі стандартизації мікробіологічних досліджень» / завідувач відділу бактеріологічних досліджень та контролю якості ВІЗ ДНКІБШМ Пінчук Н.Г.

3.	Майстер-клас «Особливості діагностики бактерій роду Enterobacteriaceae в сучасній мікробіологічній практиці» / молодший науковий співробітник, лікар ветеринарної медицини – бактеріолог ДНДІЛДВСЕ Мех Н.Я. 

4.	Майстер-клас «Антибіотикорезистентність мікроорганізмів» / завідувач відділу – лікар ветеринарної медицини – бактеріолог науково-дослідного бактеріологічного відділу ДНДІЛДВСЕ Козицька Т.Г. 

5.	Майстер-клас «Пластинки HIDIP HIMEDIA PVT – швидкі, якісні та достовірні результати мікробіологічних досліджень» / Прибатень Р.А., «Укрмедіалаб».

•	семінар на тему: «Експортний потенціал України з ветеринарних препаратів та механізми виходу на світовий ринок».

Модератор: канд. вет. наук Абрамов А.В., ДНКІБШМ.

1.	«Механізми переорієнтації українського експорту ветеринарних препаратів на нові ринки» / Абрамов А.В., ДНКІБШМ.

2.	«Можливості українського виробника у виході на міжнародні ринки» / Гор Абгарян, спеціаліст з розвитку міжнародного бізнесу, Швейцарія.

3.	«Виробничий потенціал підприємства. Контрактне виробництво, як основа співпраці» / Большаков С.О., директор ВАТ «БелВитунифарм» Республіка Білорусь.

4. «Вплив GMP на розвиток виробництва лікарських засобів» / Підпружников Ю.В., сертифікований експертами ЄС спеціаліст и викладач з питань GMP/GDP.

 

13. З 6 по 9 червня 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у роботі ХХХ Міжнародної виставки «Агро-2018» – найбільшої агропромислової виставки в Україні та Східній Європі, яка є платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України та діловим заходом, що відкриває можливості для співпраці з іншими країнами, є унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками (Україна, м. Київ – НК «Експоцентр України»). 
14. 21 червня 2018 року в ДНКІБШМ відбулась зустріч між представниками Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми (проекту) біологічної безпеки в Україні – С. Ернекеровою та координатором О. Шпайзер, та науковими співробітниками ДНКІБШМ (Клестовою З.С., Пінчук Н.Г., Рубленко Н.М., Пустовіт Н.А.), на якій був обговорений план дій за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ).
15. З 18 по 25 червня 2018 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) приймав участь у 5th International One Health Congress (Canada, Saskatoon).
16. З 16 по 21 липня 2018 року молодший науковий співробітник ДНКІБШМ (Рубленко Н.М.) приймала участь у Тренінгу із серологічної діагностики бруцельозу та сапу Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Німеччина, м. Йена, Інститут бактеріальних інфекцій та зоонозів). 
17. З 6 по 17 серпня 2018 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), згідно Указу Президента України № 208/2018, у складі делегації України приймав участь у Щорічній зустрічі держав – учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (Швейцарська Конфедерація, м. Женева).
18. З 13 по 14 вересня 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу «Тайм-менеджмент» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ).
19. З 25 по 26 вересня 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу «ISO 17025 та валідація методів» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ).
20. З 8 по 11 жовтня 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу «Медична ентомологія» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ). 
21. З 16 по 20 жовтня 2018 року заступник директора з наукової роботи ДНКІБШМ (Клестова З.С.) приймала участь у науковому симпозіумі Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Німеччина, м. Берлін, Institut für neue und neuartige Tierseuchenerreger).

22. З 17 по 19 жовтня 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у XI Міжнародній виставці комплексного забезпечення лабораторій LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH (Україна, м. Київ, ВЦ «КиївЕкспоПлаза»)
23. З 16 липня по 4 серпня 2018 року співробітниці ДНКІБШМ (Гаврасьєва Н.В., Ющенко А.Ю.), на запрошення Summer School at the Eliava Institute, відвідали літню школу з вивчення, ізоляції, селекції, характеристики бактеріофагів Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Грузія, м. Тбілісі, Еліава Інститут).
24. З 28 жовтня по 4 листопада 2018 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) і заступник директора з наукової роботи ДНКІБШМ (Клестова З.С.), на запрошення Institut für Mikrobiologie der Bundeswehr (Інститут мікробіології Бундесверу), приймали участь у конференції –  16th Medical Biodefense Conference та ознайомлювалися з роботою Інституту Фрідріха Леффлера (FLI) (Німеччина: м. Мюнхен, Інститут мікробіології Бундесверу; м. Єна, Інститут Фрідріха Леффлера).
25. З 5 по 8 листопада 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу «Біоризик менеджмент» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ).

26. З 7 по 9 листопада 2018 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), на запрошення компанії LLC «Bioveta Ukraine», приймав участь у конференції, присвяченій 100-річчю компанії «Infectious animal pathologies within the framework of present industrial production – Інфекційні патології у тварин в рамках нинішнього промислового виробництва» (Чехія, м. Брно). 
27. З 15 по 16 листопада 2018 року співробітники ДНКІБШМ, за організації Агентства зменшення біологічної загрози (компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота»), приймали участь у тематичному тренінгу Програми з написання наукових робіт (ПННР) № 20 «Написання грантових заявок» проекту «Програма зменшення біологічної загрози» АЗЗ МО США в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, м. Київ). 
28. З 22 по 23 листопада 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу «Навички успішних комунікацій» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ).
29. З 28 по 30 листопада 2018 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу «Оцінювання невизначеності вимірювань та валідація методик згідно рекомендацій ЕА, EUROLAB, EURACHEM» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» (Україна, м. Київ).

30. 29 листопада 2018 року заступник директора з наукової роботи ДНКІБШМ (Клестова З.С.), за організації компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/ «Метабіота», приймала участь у зустрічі Спільної робочої групи щодо координації планів проекту «Програма зменшення біологічної загрози» АЗЗ МО США в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, м. Київ).
31. З 3 по 8 грудня 2018 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), згідно Указу Президента України № 395/2018, у складі делегації України приймав участь у Щорічній зустрічі держав – учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (Швейцарська Конфедерація, м. Женева).

32. 6 грудня 2018 року в ДНКІБШМ відбулась зустріч співробітників з керівництвом Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні» щодо ознайомлення з діяльністю Інституту та координації планів на 2019 рік (Україна, м. Київ).
На верх