Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
1. 9 січня 2020 року на базі Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) і Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ), за підтримки Держпродспоживслужби, для фахівців ветеринарної медицини Республіки Білорусь відбувся тренінг «Відбір зразків та їх дослідження для оцінки ефективності оральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу». В рамках тренінгу було проведено теоретичне заняття щодо планування, організації та проведення оральної імунізації м’ясоїдних тварин на основі досвіду країн Європейського Союзу та України, а також практичні заняття по відбору, підготовці та дослідженню проб (див. фото) для оцінки ефективності протиепізоотичних заходів щодо ліквідації сказу. 
В семінарі прийняли участь: Головко А.М. – директор ДНКІБШМ, Романенко О.А. – завідувач лабораторії з вивчення сказу тварин ДНКІБШМ, Гаркавенко Т.О. – т.в.о. директора ДНДІЛДВСЕ, Ложкіна О.В., Свідерській В.С. – завідувач та провідний лікар ветеринарної медицини науково-дослідного патоморфологічного відділу ДНДІЛДВСЕ, Герасименко С.В. – начальник відділу епізоотології і туберкульозу Білоруського державного ветеринарного центру, Тишкевич І.А. – завідувач відділу вірусології Брестської обласної ветеринарної лабораторії, Римденюк А.М. – завідувач відділу епізоотології Вітебської обласної ветеринарної лабораторії, Сенюта О.П. – заступник директора Гродненської обласної ветеринарної лабораторії, Боровська О.О. – завідувач відділу вірусології Мінської обласної ветеринарної лабораторії.
2. З 20 по 24 січня 2020 року співробітники ДНКІБШМ, по проекту ЕDP під егідою DTRA (Інститут емерджентних інфекцій/патогенів («UF-EPI») Університету Флориди, США), приймали участь у теоретичному тренінгу з особливо небезпечних збудників захворювань (Україна,   м. Київ, готель «Україна»).
3. 28 січня 2020 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.), на запрошення Європейської Бізнес Асоціації, брала участь у засіданні Комітету виробників ветеринарних препаратів для обговорення внесення змін до «Інструкції з профілактики та ліквідації сальмонельозу птиці» (Україна, м. Київ, офіс Асоціації). 
4. З 3 по 14 лютого 2020 року в ДНКІБШМ, по проекту ЕDP під егідою DTRA (Інститут емерджентних інфекцій/патогенів («UF-EPI») Університету Флориди, США), для співробітників Інституту був проведений практичний тренінг з особливо небезпечних збудників захворювань (Україна, м. Київ).

5. 4 лютого 2020 року в ДНКІБШМ відбулась партнерська зустріч для обговорення нової програми за проектом, що виконується ДНКІБШМ, ДНДІЛДВСЕ та FLI. На зустрічі були присутні: доктор Мартін Грошуп, представник FLI та координатор Програми з біобезпеки (Німеччина), доктор Менді Елшнер, керівник групи FLI, Сандра Блюї, Фрідеріка, Світлана Ернекерова, співробітники ДНКІБШМ та ДНДІЛДВСЕ (Україна,   м. Київ).

6. З 17 по 21 лютого 2020 року співробітники ДНКІБШМ (Напненко О.О., Кудрявченко О.П.), на запрошення компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/«Метабіота Інк.», в рамках реалізації Програми зменшення біологічної загрози в Україні (ПЗБЗ),  що виконується як частина співпраці між Урядом України та Сполучених Штатів Америки, брали участь у Семінарі № 18: «Безпечність харчових продуктів у контексті аналізу шляхів перевезення та торгівлі продуктами свинарства: визначення і зменшення ризиків поширення захворювань тварин та інших захворювань харчового походження, зокрема африканської чуми свиней», що проводився в рамках діяльності Проекту Спільних Біологічних Досліджень (СБД) UP-10: «Регіональна оцінка ризиків передачі вірусу африканської чуми свиней (АЧС) у дикій фауні та через торгові шляхи («з поля до столу») в Україні – підходи до розробки ефективних карантинних заходів і стратегій контролю за вірусом АЧС» (Україна, м. Київ – готель «Хілтон»).

7. 8 квітня 2020 року ДНКІБШМ, за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), та за участю представників світових компаній –дистриб’юторів ветеринарних імунобіологічних засобів, провів он-лайн обговорення питань щодо визначення безпечності вакцин при їх серійному виробництві. У обговоренні прийняли участь: Анатолій Головко (ДНКІБШМ), Дмитро Кирилюк (ЄБА), Андрій Дідух (Берінгер Інгельхайм), Неоніла Ромашкан (Берінгер Інгельхайм), Інна Вержиховська (Сева Санте Анімаль Україна), Наталія Гафонова (MСД Анімал Хелс), Інна Белендик (Зоетіс Україна), Лариса Ананко (Ломанн Анімал Хелс).

Головко А.М. проінформував, що з цією метою була розроблена «Настанова щодо визначення безпечності (нешкідливості) ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) на тваринах під час доклінічних, клінічних випробувань та при серійному виробництві».Підґрунтям для розробки Настанови була відміна Європейською Фармакопеєю обов’язкового дослідження показника якості нешкідливості / безпечності в кожній серії вакцини.

Основною метою розробки Настанови є забезпечення достатнього рівня проведення доклінічних і клінічних випробувань ВІЗ, проведення серійного контролю, що застосовуються у відповідності до національних та міжнародних стандартів, та гарантування безпеки продукції.

Під час наради учасники обговорили актуальні питання щодо організації роботи і взаємодії під час проведення серійного контролю за показником нешкідливості / безпечності для препаратів, у яких цей показник відсутній. Особливу увагу приділили інформації, яку потрібно надати для організації проведення серійного контролю, це:

1.     Визначити номенклатуру препаратів (найменування вакцин).

2.  Подати до Інституту методики проведення контролю якості кінцевого продукту за показником Нешкідливість / Безпечність згідно реєстраційного досьє.

3.     Скласти графік завезення вакцин на 2020 рік (кількість серій, помісячно).

4.     Надати перелік компаній, які будуть завозити вакцини, для укладання контракту з проведення робіт.

 

На верх