Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Тел.: +38 044 24576 08 (приймальня)

Тел.: +38 044 24576 00 (бухгалтерія)

Факс: +38 044 24576 08

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

1. З 4 по 7 лютого 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Бабкін М.В.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймав участь у Другому Міжнародному Симпозіумі з Біобезпеки та Захисту Міністерства сільського господарства США (м. Александрія, штат Вірджінія, США).

2. 8 лютого 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Скрипник В.Г., Пінчук Н.Г. – учасники наукового проекту «Розробка системи епідеміологічного прогнозування зоонозних захворювань з використанням геоінформаційних технологій») в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймали участь у робочій зустрічі з метою підведення підсумків роботи по проекту за три квартали, обговорення результатів проведених робіт та планування подальшої діяльності.

3. З 24 по 27 лютого 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Чумаченко В.В., Пінчук Н.Г., Гаврасьєва Н.В., Романенко О.А., Родіна Я.А.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), в складі української делегації приймали участь у Щорічній Конференції з Біобезпеки та Дослідження Емерджентних Захворювань Американської Асоціації Мікробіологів (ASM Biodefense and Emerging Disease Research Conference), яка щороку збирає лідерів та відповідальних за прийняття рішень в сфері біобезпеки та охорони, з метою обговорення необхідних досліджень для захисту від загрози біотероризму та обговорення майбутнього наукових досліджень в даній сфері (м. Вашингтон, округ Колумбія, США).

4. З 28 лютого по 6 березня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Романенко О.А.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймав участь у тренінгу з наукового проекту «Розробка системи епідеміологічного прогнозування зоонозних захворювань з використанням геоінформаційних технологій» в університеті штату Флорида (м. Гейнсвіл, штат Флорида, США).
5. З 26 лютого по 1 березня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Блоцька О.Ф., Годовський О.В.) у зв’язку з виробничою необхідністю приймали участь у професійному семінарі, що проводила компанія «ABIC Biological Laboratories Ltd.» (Ізраїль).

6. З 4 по 7 березня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Скрипник В.Г., Чумаченко В.В., Пінчук Н.Г., Кудрявченко О.П.) у зв’язку з виробничою необхідністю проводили інспектування виробництва ВІЗ і ВБК ФДУП «Армавірська біологічна фабрика» (Російська Федерація).

7. 6 березня 2013 року у Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів був проведений семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 60 державних інспекторів ветеринарної медицини – начальників та спеціалістів відділів держветінспекції головних управлінь ветеринарної медицини в областях і АР Крим, управлінь ветеринарної медицини в районах і містах України за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

8. З 13 по 14 березня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Романенко О.А.) проводив стажування (навчання) 3 співробітників ДНДІЛДВСЕ за методикою визначення маркеру (тетрацикліну) в зубах диких м’ясоїдних для оцінки ефективності пероральної вакцинації проти сказу. Програма стажування передбачала:
I. Лекційний курс за темами:
• Організація робочого місця.
• Правила відбору патологічного матеріалу для досліджень.
• Правила техніки безпеки при проведенні досліджень.
• Зберігання біоматеріалу.
• Правила знезараження відпрацьованого матеріалу.
II. Лабораторний курс за темами:
• Виготовлення зрізів ікл диких м’ясоїдних.
• Мікроскопія зрізів.

III. Практичний курс за темами:
• Виготовлення та мікроскопія зрізів ікл диких м’ясоїдних стажерами.
• Порівняння результатів та обговорення.
По закінченні навчання його учасники отримали відповідні Сертифікати.

9. Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) провели з 19 по 20 березня 2013 року семінар-навчання (теоретичне навчання – лекції та практичні заняття) для 25 фахівців бактеріологічних відділів лабораторій ПАТ «Миронівський хлібопродукт» та, згідно протокольного доручення Голови Держветфітослужби України від 15 березня 2013 року № 6425, для головного спеціаліста відділу протиепізоотичної роботи Головного управління ветеринарної медицини в Київській області Ковтун О.А. за темами: «Діагностика та профілактика бактеріальних хвороб птиці (кампілобактеріоз, сальмонельоз). Система стандартизації мікробіологічних досліджень».

Теоретичне навчання (лекції):
• Кампілобактеріоз – поширення та роль бактерій роду Campylobacter у виникненні харчових токсикоінфекцій.
• Законодавче регулювання заходів контролю кампілобактеріозу птиці в ЄС та стан контролю продукції тваринництва на наявність мікроорганізмів роду Campylobacter в Україні.
• Відбір проб досліджуваного матеріалу у птиці; з обладнання в харчовій та переробній промисловості. Основні фактори ризику поширення Campylobacter spp. під час забою та переробки птиці.
• Основні біологічні властивості бактерій роду Campylobacter; диференційно-діагностичні характеристики мікроорганізмів роду Campylobacter.
• Особливості культивування; поживні середовища; селективні та ростові домішки; контроль якості поживних середовищ; ідентифікація кампілобактерій.
• Бактеріологічний контроль безпечності продукції тваринництва на наявність бактерій роду Campylobacter.
• Мікробіологічні методи контролю продукції птахівництва відповідно до європейських вимог.
• Сальмонельоз птиці – епізоотологія, економічні витрати, соціальне значення.
• Програма державного ветеринарно-санітарного контролю сальмонельозу птиці в птахогосподарствах України.
• Діагностика та профілактика сальмонельозу птиці; основні біологічні властивості бактерій роду Salmonella.
• Основні принципи роботи з еталонними тест-штамами мікроорганізмів у відповідності до міжнародних вимог.
• Мікробіологічний контроль безпечності харчових продуктів на наявність бактерій роду Salmonella.

Практичне навчання за напрямками:
• Особливості культивування; поживні середовища; селективні та ростові домішки; правила приготування поживних середовищ для ізоляції бактерій роду CAMPYLOBACTER.
• Порівняльний аналіз властивостей мікроорганізмів роду Campylobacter на різних поживних середовищах з додаванням ростових та селективних домішок.
• Контроль якості поживних середовищ за ростовими властивостями; аналіз та інтерпретація результатів досліджень при проведенні бактеріологічного контролю якості поживних середовищ (оцінка продуктивності, специфічності, селективності середовищ тощо).
• Мікробіологічний контроль безпечності харчових продуктів на наявність бактерій роду CAMPYLOBACTER.
• Основні біологічні властивості бактерій роду CAMPYLOBACTER.
• Особливості культивування; поживні середовища; селективні та ростові домішки; правила приготування поживних середовищ для ізоляції бактерій роду Salmonella.
• Порівняльний аналіз властивостей мікроорганізмів роду Salmonella на різних поживних середовищах з додаванням ростових та селективних домішок.
• Мікробіологічний контроль безпечності харчових продуктів на наявність бактерій роду Salmonella.
• Основні біологічні властивості бактерій роду Salmonella.
По закінченні семінару відбулось обговорення результатів навчання і його учасники отримали відповідні Сертифікати.

10. 20 березня 2013 року на базі НУБіП України був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 106 державних інспекторів ветеринарної медицини – начальників та спеціалістів відділів держветінспекції головних управлінь ветеринарної медицини в областях і АР Крим, управлінь ветеринарної медицини в районах і містах України, лікарів ветеринарної медицини пунктів Регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

11. З 19 по 22 березня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Ушкалов В.О., Бабкін М.В.) за сприяння УНТЦ приймали участь в VII Московському міжнародному конгресі «Біотехнологія: стан і перспективи розвитку» (м. Москва, Російська Федерація).

12. 27 березня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Бабкін М.В. – науковий керівник Програми по викоріненню хвороби Ауєскі в Україні) з доповіддю: «Розгляд змін до Інструкції щодо заходів з профілактики та ліквідації хвороби Ауєскі сільськогосподарських тварин і хутрових звірів» приймав участь у Всеукраїнському семінарі-нараді за організації Держветфітослужби України для 60 начальників управлінь забезпечення протиепізоотичної роботи, начальників протиепізоотичних відділів головних управлінь ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі, начальників протиепізоотичних відділів регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини на тему: «Заходи з недопущення виникнення африканської чуми свиней на території України, питання діагностики та профілактики хвороби Ауєскі» (м. Київ, ІВМ НААН України).

13. З 4 по 5 квітня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Бабкін М.В.), у складі української делегації, приймав участь в спеціальному засіданні Міжурядової ради зі співробітництва в галузі ветеринарії з метою обговорення проекту Комплексу спільних дій з профілактики та боротьби з ящуром на період до 2020 року (м. Владімір, Російська Федерація).

14. З 2 по 5 квітня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Годовський О.В.) та з 9 по 12 квітня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Виговська Л.М.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймали участь у навчальному курсі Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА) «Повітряні перевезення небезпечних вантажів категорії 6».

15. 10 квітня 2013 року на базі НУБіП України був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 51 державного інспектора ветеринарної медицини – заступників начальників: Головних управлінь ветеринарної медицини в областях і АР Крим, управлінь ветеринарної медицини в районах і містах України за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

16. Відповідно до погодженого з Держветфітослужбою України плану роботи, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) провів 11 квітня 2013 року для 10 представників підприємств, установ та організацій, що займаються виробництвом ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ), семінар-навчання за темою: «Формування вимог до вітчизняних виробників ветеринарних препаратів згідно стандартів ДСТУ ISO 9001:2009, ДСТУ ISO 22000:2005, вимог GMP (Належна виробнича практика)».

Були присутні представники:
1. ДП «Сумська біологічна фабрика».
2. ПрАТ «ВНП «Укрзооветпромпостач».
3. ТОВ «НДП «Ветеринарна медицина» ННЦ «ІЕКВМ».
4. Державне дослідно-виробниче підприємство «Птахоцентр» ІТ НААН.
5. Інститут сільського господарства Західного Полісся НААН.
6. ТОВ НВП «Біо-Тест-Лабораторія».
7. ПП «Кронос Агро».
8. НВ ТОВ «Лейконад».
9. ПП «БТУ-ЦЕНТР».

На навчанні розглядались наступні теми:
1. Формування вимог до вітчизняних виробників ветеринарних препаратів згідно стандартів ДСТУ ISO 9001:2009, ДСТУ ISO 22000:2005, вимог GMP (Належна виробнича практика) (доповідач – д.вет.н. Чумаченко В.В.).
2. Атестація виробництв ВІЗ та ВБК – проблемні аспекти (доповідач – Кудрявченко О.П.).
3. Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ. Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні (доповідач – к.вет.н. Бабкін М.В.).
По закінченні семінару відбулось обговорення результатів навчання і його учасники отримали відповідні Сертифікати.

17. З 15 по 18 квітня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Абрамов А.В., Романенко О.А.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймали участь у навчанні «Тренінг із епізоотології розширеної тематики, щодо захворювань, які поширюються з дикої природи для спеціалістів ветеринарної медицини» (Модуль 4).

18. З 15 по 18 квітня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Постоєнко В.О., Скрипник В.Г., Войта О.С., Романішина Ю.Р., Козій Р.В.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймали участь у Семінарі редакторів провідних видань та авторів передових наукових статей «Екологія захворювань».

19. З 17 по 22 травня 2013 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) приймав участь у семінарі з організації впровадження стандартів GMP (м. Мадрид, Іспанія).

20. З 17 по 23 травня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Ушкалов В.О., Постоєнко В.О., Виговська Л.М.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), в складі української делегації приймали участь у щорічній конференції Американської асоціації мікробіологів (ASM General Meeting), яка щороку збирає спеціалістів для обговорення мікробіологічних досліджень, аспектів мікробіологічної діагностики та епідеміології (м. Денвер, штат Колорадо, США).

21. З 20 по 24 травня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Скрипник В.Г., Блоцька О.Ф., Пінчук Н.Г., Годовський О.В., Войта О.С., Козій Р.В.) в рамках Програми міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози (ПЗБЗ) в Україні», яка реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), приймали участь у семінарі з написання наукових проектів. Семінар було організовано в рамках Програми Спільного Біологічного Партнерства (СБП) для наукових співробітників з метою проведення тренінгу з написання грантових пропозицій. Цей захід надав цінну можливість для обговорення різних аспектів написання наукових проектів згідно міжнародних стандартів.

22. 24 травня 2013 року на базі НУБіП України був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 60 державних інспекторів ветеринарної медицини – начальників: Головних управлінь ветеринарної медицини в областях і АР Крим, управлінь ветеринарної медицини в районах і містах України, начальників і заступників начальників регіональних служб, начальників пунктів Регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

23. Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи й Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів провели 4–5 червня 2013 року Всеукраїнський семінар-навчання (теоретичне навчання та практичні заняття) для 38 фахівців бактеріологічних відділів регіональних/обласних, міських, спеціалізованих державних лабораторій ветеринарної медицини за темою: «БАКТЕРІОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ПОЖИВНИХ СЕРЕДОВИЩ: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТА ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ».

Теоретичне навчання (лекції):
• Особливості акредитації бактеріологічних відділів за ДСТУ/ISO/ IEC 17025. Забезпечення достовірності результатів мікробіологічних випробувань.
• Основні принципи роботи з еталонними тест-штамами мікроорганізмів.
• Створення еталонного фонду та способи його зберігання.
• Стан розвитку стандартів лабораторної діагностики в Україні до міжнародних вимог.
• Підготовка тест-культур для цільового використання при випробуванні середовищ.
• Контроль поживних середовищ.
• Контроль ростових властивостей поживних середовищ за показниками: продуктивність, селективність, специфічність, стабільність властивостей.
• Стандартизація досліджень із виділення та ідентифікації бактерій роду Listeria.
• Правила ведення робочої документації при роботі з тест-штамами мікроорганізмів.

Практичне навчання за напрямками:
• Основні принципи роботи з еталонними тест-штамами мікроорганізмів.
• Створення еталонного фонду та способи його зберігання.
• Підготовка тест-культур для цільового використання при випробуванні середовищ.
• Контроль ростових властивостей поживних середовищ за показниками:
– продуктивність;
– селективність;
– специфічність;
– стабільність властивостей.
• Стандартизація досліджень із виділення та ідентифікації бактерій роду Listeria.
• Стандартизація досліджень із виділення та ідентифікації бактерій роду Campilobacter.
• Стандартизація досліджень із виділення та ідентифікації бактерій роду Mycoplasma.
По закінченні семінару відбулось обговорення результатів навчання і його учасники отримали відповідні Сертифікати.

24. 7 червня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Ушкалов В.О., Бабкін М.В.) приймали участь у семінарі «Шляхи впровадження GMP в Україні».

25. 10 червня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Акименко Л.І.) приймала участь у Міжнародній науковій конференції щодо пробіотиків і пребіотиків – «IPC2013» та симпозіумі щодо програми ЄС «Horizon 2020» (м. Кошице, Словаччина).

26. З 16 по 21 червня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Скрипник В.Г., Романенко О.А.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), в складі української делегації приймали участь у конференції по ГІС (геоінформаційні системи) (м. Маямі, штат Флорида, США).

27. З 9 по 12 липня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.) з доповідями приймала участь у Всеукраїнському семінарі для завідувачів бактеріологічних відділів та завідувачів відділів ветеринарно-санітарної експертизи, які займаються мікробіологічними дослідженнями харчових продуктів регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, спеціалістів науково-дослідного бактеріологічного відділу ДНДІЛДВСЕ, ДНКІБШМ, БНАУ, Держветфітослужби України за темою: «Лабораторна діагностика захворювань бактеріальної етіології, контроль зоонозів».

28. З 15 по 18 липня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г., Мачуський О.В., Родіна Я.А., Козій Р.В. – учасники наукового проекту «Розробка системи епідеміологічного прогнозування зоонозних захворювань з використанням геоінформаційних технологій») в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), пройшли курс «Біобезпека і біозахист для проектів ВРЧЗ».

29. З 19 по 26 липня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Блоцька О.Ф.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), в складі української делегації приймала участь у щорічній конференції Американської асоціації з питань вірусології (Університет Пенн Стейт, Пенсильванія, США).

30. Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) провели з 23 по 24 липня 2013 року семінар-навчання (теоретичне навчання – лекції) для 15 завідувачів бактеріологічних відділів лабораторій ПАТ «Миронівський хлібопродукт» за темою: «Нормативно-правове забезпечення діяльності діагностичних лабораторій».

Теоретичне навчання (лекції):
• Особливості акредитації бактеріологічних відділів за ДСТУ/ISO/ IEC 17025. Забезпечення достовірності результатів мікробіологічних випробувань.
• Національне та європейське законодавство з питань безпеки харчових продуктів. Еталонні аналітичні методи мікробіологічних досліджень (Регламент ЄС № 2073/2005, Регламент СС № 1441/2007 від 05.12.2007, Регламент ЄС № 1086/2011 від 27.10.2011, наказ МОЗ від 19.07.2012 р. № 548).
• Еталонні тест-штами мікроорганізмів як елемент сучасних мікробіологічних досліджень та нормативно-законодавча база, що регламентує застосування тест-культур при проведенні мікробіологічних досліджень.
• Мікробіологічні методи контролю продукції птахівництва відповідно до європейських вимог.
• Законодавче регулювання заходів контролю кампілобактеріозу птиці в ЄС та стан контролю продукції тваринництва на наявність мікроорганізмів роду Campylobacter в Україні.
• Кампілобактеріоз: стан проблеми в світі та в Україні. Стандартизація методів виявлення та ідентифікації бактерій роду Campylobacter.
• Бактеріологічний контроль безпечності продукції тваринництва на наявність бактерій роду Campylobacter та Salmonella.
• Програма державного ветеринарно-санітарного контролю сальмонельозу птиці в птахогосподарствах України.
По закінченні семінару відбулось обговорення результатів навчання і його учасники отримали відповідні Сертифікати.

31. 8 серпня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Ушкалов В.О., Бабкін М.В., Пархоменко Н.А., Напненко О.О., Мандзя І.М.) приймали участь у науково-практичній конференції «Здобутки та перспективи розвитку галузі ветеринарної медицини» з нагоди Дня працівників ветеринарної медицини (БНАУ, м. Біла Церква).

32. З 25 по 29 серпня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Блоцька О.Ф.) в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», який реалізується в рамках Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (BLACK & VEATCH), в складі української делегації приймала участь у 14-й Міжнародній конференції Асоціації організацій тропічної ветеринарної медицини (м. Йоганнесбург, Південно-Африканська Республіка).

33. З 9 по 13 вересня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Бабкін М.В.) приймав участь у навчальному візиті в рамках проекту щодо надання допомоги у здійсненні необхідних кроків для офіційного звільнення України від хвороби Ауєскі свиней (Королівство Нідерландів).

34. З 16 по 19 вересня 2013 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) приймав участь у Міжнародному ветеринарному конгресі, присвяченому 90-річчю з дня заснування ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» (м. Харків).

35. 19 вересня 2013 року на базі НУБіП України був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 38 державних інспекторів ветеринарної медицини – начальників управлінь ветеринарної медицини в районах України за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

36. З 18 по 20 вересня 2013 року у Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів було проведено навчання співробітниці НВТОВ «ЛЕЙКОНАД» Погорілової І.В. з питань державного контролю та нагляду за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів. По закінченні навчання Погорілова І.В. отримала відповідний Сертифікат.

37. 20 вересня 2013 року в спеціалізованій вченій раді К 26.890.01 ДНКІБШМ відбувся попередній розгляд дисертації Войти О.С. на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03 «Ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія».

38. З 1 по 2 жовтня 2013 року співробітник ДНКІБШМ (Ушкалов В.О.) приймав участь у роботі семінару-тренінгу з питань організації виробництва ветеринарних лікарських засобів за належною виробничою практикою (GMP) (м. Львів, ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок).

39. З 2 по 4 жовтня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Ушкалов В.О.) приймали участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Ветеринарні препарати: розробка, контроль якості та застосування» (м. Львів, ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок).

40. 4 жовтня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Ушкалов В.О.) приймали участь у спільному засіданні секцій Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України (м. Львів, ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок).

41. З 3 по 4 жовтня 2013 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь в XI Міжнародному конгресі спеціалістів ветеринарної медицини України (Київська область, м. Бровари).

42. 10 жовтня 2013 року в ДНКІБШМ був проведений семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 51 державного інспектора ветеринарної медицини – заступників начальників управлінь ветеринарної медицини в районах і містах України за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

43. 15–17 жовтня 2013 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» проходив VI Міжнародний форум «Комплексне забезпечення лабораторій».
В рамках Форуму проходила 6-а Міжнародна спеціалізована виставка комплексного забезпечення лабораторій LABComplex.
Також, в рамках Форуму, 16–17 жовтня 2013 року, за організації: Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ), Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, та Компанії LMT й за підтримки Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України відбувалась II Науково-практична конференція «Лабораторні дослідження як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя та безпеки харчових продуктів».
Конференція була присвячена обговоренню і презентації інноваційних рішень у галузі лабораторної діагностики хвороб тварин та лабораторного контролю безпечності харчових продуктів, а також сучасних підходів щодо контролю якості ветеринарних імунобіологічних препаратів і засобів захисту тварин та їх ефективності.
Робота конференції проходила за двома секціями: «Сучасні методи діагностики інфекційних хвороб» та «Сучасні методи визначення безпеки харчових продуктів і кормів».

 

Науковці ДНКІБШМ виступили з наступними доповідями:
1. Основні тенденції розвитку системи діагностики заразних хвороб тварин (Головко А.М. – директор ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН).
2. Стан забезпечення вітчизняними засобами діагностики заразних хвороб тварин (Ушкалов В.О. – заступник директора ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент НААН).
3. Результати запровадження програми контролю за хворобою Ауєскі в Україні (Бабкін М.В. – заступник директора ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук).
4. Перспективи використання біологічних засобів виявлення залишкових кількостей антимікробних речовин в продукції тваринництва (Пінчук Н.Г. – завідувачка відділу ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук).
5. Трансфер інновацій у ветеринарній медицині (Тютченко Ю.М. – завідувач відділу ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук).
6. Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні (Чумаченко В.В. – завідувач відділу ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук).

44. З 15 по 20 жовтня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Блоцька О.Ф., Войта О.С.) приймали участь у Форумі Інновацій та нових технологій (Польща, м. Кельце).

45. З 16 по 19 жовтня 2013 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) приймав участь у семінарі на тему: «Місія та роль живих вакцин проти сальмонельозу в програмі боротьби із захворюваннями» (Німеччина, м. Куксхафен, «Ломан Анімал Хелс ГмбХ»).

46. 31 жовтня 2013 року на базі НУБіП України був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 105 державних інспекторів ветеринарної медицини – начальників та спеціалістів відділів держветінспекції Головних управлінь ветеринарної медицини в областях і АР Крим, управлінь ветеринарної медицини в районах і містах України, лікарів ветеринарної медицини пунктів Регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні і транспорті за наступними темами:
• Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
• Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
• Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
• Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
• Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
• Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
• Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ.

47. 6 листопада 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Бабкін М.В., Романенко О.А.) приймали участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі на тему: «Патоморфологічна діагностика захворювань сільськогосподарських тварин» з презентацією: «Визначення тетрацикліну в зубах диких м’ясоїдних як метод оцінки ефективності пероральної вакцинації тварин проти сказу».

48. 6 листопада 2013 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у роботі секції 7 «Актуальні проблеми ветеринарної медицини у забезпеченні продовольчої безпеки та ветеринарного благополуччя в умовах глобальної трансформації» в рамках проведення Міжнародної наукової конференції «Біоресурси планети та біобезпека навколишнього середовища: проблеми та перспективи», яка була присвячена 115-річчю НУБіП України та 15-річчю Глобальної Конфедерації Асоціацій вищої освіти в галузі сільськогосподарських наук і наук про життя (GCHERA), що була заснована в НУБіП України у 1998 році.

49. 26 листопада 2013 року в ДНКІБШМ був проведений семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 54 державних інспекторів ветеринарної медицини – начальників відділів, спеціалістів відділів держветінспекції управлінь ветеринарної медицини в районах України за наступними темами:

  • Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ) та роль ДНКІБШМ і державних інспекторів ветеринарної медицини в його здійсненні.
  • Порядок державної реєстрації/перереєстрації ВІЗ в Україні.
  • Порядок пред’явлення рекламацій на ВІЗ, що застосовуються в Україні.
  • Значення «холодового ланцюга» в збереженні біологічних властивостей ВІЗ.
  • Вимоги до умов транспортування, зберігання і обігу ВІЗ в Україні.
  • Запровадження механізмів попередження обігу контрабандного та контрафактного обігу ВІЗ.
  •  

Запровадження програми навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємств, пов’язаного з обігом ВІЗ

50. 20 грудня 2013 року співробітники ДНКІБШМ (Романенко О.А., Черепанов Р.М.) провели навчання співробітника Республіканського державного підприємства «Національний референтний центр з ветеринарії» (Казахстан) Ташкенбаєва Армана за методикою визначення маркеру (тетрацикліну) в зубах диких м’ясоїдних для оцінки ефективності пероральної вакцинації проти сказу.

На верх