Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Тел.: +38 044 24576 08 (приймальня)

Тел.: +38 044 24576 00 (бухгалтерія)

Факс: +38 044 24576 08

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відділ наукового забезпечення з питань біобезпеки та біоризиків є структурним підрозділомДержавного науково-контрольного інституту біотехнології i штамів мікроорганізмів, основною діяльністю якого є розробка систем попередження масштабних збитків для живих систем, спрямованих на збереження екологічної рівноваги та здоров’я людинита тварин. Задачами біобезпеки є попередження індивідуального або масового інфікування людей та тварин, збереження їх здоров’я та стабільного благополуччя екосистем, запобігання конструюванню та застосуванню біологічної зброї.

 

Завідувач відділу - доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України ‒ Головко Анатолій Миколайович.

У складі відділу функціонує сектор:

Сектор розробки нормативно-правової бази з питань біобезпеки, основною діяльністю якого є розробка нормативних документів, що регламентують основні принципи безпечної роботи в дослідницьких, діагностичних, виробничих лабораторіях, на біопідприємствах, у тваринницьких господарствах, колекціях мікроорганізмів.

Завідує сектором - доктор ветеринарних наук, професор ‒ Коваленко Вячеслав Леонідович

 

В основі політики Сектору є дотримання та формування принципу: «біобезпека є результатом зниження ризиків до прийнятного рівня». Тому Сектор працює у трьох напрямках: оцінка біоризиків, розробка і впровадження засобів і заходів з їх мінімізації та постійна якісна перевірка ефективності запропонованих рішень.

Сектор приймає участь у наукових дослідженнях Інституту, сприяє їм якісно вирішувати проблеми в сфері управління ризиками не тільки під час роботи об’єктів та лабораторій, але й бере участь у проектуванні, контролю виробництва та обігу ВІЗ, ремонтних роботах та підтриманні належних режимів біозахисту та біобезпеки.

Сектор сприяє розробці міжнародних наукових проектів в галузі біобезпеки, контролю за особливо небезпечними інфекціями тварин та їх попередженню. А також, приймає участь у розробці нових нормативно-законодавчих документів та удосконаленню існуючих, зокрема, при завезенні в Україну і вивезенні штамів мікроорганізмів, токсинів, отрут тваринного та рослинного походження, які використовуються для потреб ветеринарної медицини та науки, згідно міжнародних рекомендацій.

 

 
 
 
 
На верх