СЕМІНАРИ, ТРЕНІНГИ (ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ), КОНФЕРЕНЦІЇ ДНКІБШМ У 2019 РОЦІ

 

 

1. 5 лютого 2019 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.859.04 у Сумському національному аграрному університеті та ДНКІБШМ відбувся захист дисертації Салати Володимира Зеновійовича на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук зі спеціальності 16.00.06 – Гігієна тварин та ветеринарна санітарія (212 – Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза) на тему: «Теоретичне та експериментальне обгрунтування гігієнічних критеріїв оцінки безпечності яловичини за холодильного зберігання».

 

2. 5 лютого 2019 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.859.04 у Сумському національному аграрному університеті та ДНКІБШМ відбувся захист дисертації Гаркавенка Вадима Миколайовича на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук зі спеціальності 16.00.06 – Гігієна тварин та ветеринарна санітарія (212 – Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза) на тему: «Санітарно-гігієнічна оцінка дезінфікуючого препарату на основі ефірних олій за аерозольного застосування».

 

3. 7 лютого 2019 року на базі ДНКІБШМ співробітниками ДНКІБШМ (Бабкін М.В., Чумаченко В.В.) був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 30 державних інспекторів ветеринарної медицини – слухачів потоку «Керівники і спеціалісти Держпродспоживслужби та завідувачі вірусологічними відділами, головні, провідні фахівці, лікарі ветеринарної медицини-вірусологи» за темами:         1. «Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ), що застосовуються в Україні. Роль державних інспекторів ветеринарної медицини в недопущенні несанкціонованого обігу в Україні ветеринарних препаратів».

Складові теми:

2. «Хвороба Ауєскі (контроль та профілактика)».

 

4. 7 лютого 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.) приймала участь в зустрічі, з питань роботи Комісії з Кодексу Аліментаріус, з представниками Координаційного комітету Кодексу Аліментаріус по    Європі – CCEURO (Україна, м. Київ, ДНДІЛДВСЕ).

 

5. 22 лютого 2019 року співробітник ДНКІБШМ (Напненко О.О.) приймав участь, з доповіддю на тему: «Циркуляція збудника вірусної геморагічної хвороби кролів варіант 2 (ВГХК 2) в умовах України», в роботі науково-практичного семінару: «Оцінка епізоотичної ситуації по хворобам кролів та заходи щодо її стабілізації», за організації ТОВ «Евровет», м. Київ (філія «Антонов-Агро», ДП «Антонов», с. Круглик Києво-Святошинського району Київської області).

 

6. 26 лютого 2019 року на базі НУБіП України співробітником ДНКІБШМ (Чумаченко В.В.) був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 100 державних інспекторів ветеринарної медицини – слухачів потоку «Керівники та спеціалісти Держпродспоживслужби» за загальною темою: «Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ), що застосовуються в Україні. Роль державних інспекторів ветеринарної медицини в недопущенні несанкціонованого обігу в Україні ветеринарних препаратів».

Складові загальної теми:

 

7. З 5 по 6 березня 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) приймав участь у роботі ХІІ Міжнародного молочного конгресу (Україна,     м. Київ, Міжнародний Виставковий Центр).

В рамках  конгресу відбувся Ветеринарний форум: конференція «Ветеринарне забезпечення молочного скотарства», що об’єднав лікарів ветеринарної медицини з усієї України.

 

8. З 9 по 16 березня 2019 року заступник директора з наукової роботи ДНКІБШМ (Клестова З.С.), на запрошення CBRN Centres of Excellence, приймала участь у роботі Міжнародної конференції з біобезпеки Асоціації безпеки країн Центральної Азії та Кавказу (Республіка Узбекистан,                м. Ташкент).

 

9. З 13 по 15 березня 2019 року співробітниці ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г., Пустовіт Н.А.), на запрошення компанії «Берінгер Інгельхайм» (Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH), здійснили офіційний візит з метою обговорення питань стосовно державної реєстрації в Україні ветеринарного препарату компанії (Німеччина, м. Інгельхайм-ам-Райн).

 

10. З 25 по 27 березня (Сесія І) та з 2 по 4 квітня (Сесія ІІ) 2019 року співробітники ДНКІБШМ (Клестова З.С., Кудрявченко О.П.), на запрошення компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/«Метабіота», в рамках реалізації Програми зменшення біологічної загрози в Україні (ПЗБЗ) приймали участь у зустрічах із запуску Проекту Спільних Біологічних Досліджень (СБД) проекту UP-10 (Україна, м. Київ).

 

11. 27 березня 2019 року на базі НУБіП України співробітником ДНКІБШМ (Чумаченко В.В.) був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 59 державних інспекторів ветеринарної медицини – слухачів потоку «Керівники та спеціалісти Держпродспоживслужби» за загальною темою: «Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ), що застосовуються в Україні. Роль державних інспекторів ветеринарної медицини в недопущенні несанкціонованого обігу в Україні ветеринарних препаратів».

Складові загальної теми:

 

12. З 25 по 31 березня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ             (Ющенко А.Ю.), на запрошення FEDS, приймала участь у конференції «Lurrent Advances in Pathogen Research» (Арменія, м. Єреван).

 

13. З 27 по 31 березня 2019 року співробітник ДНКІБШМ                (Романенко О.А.), на запрошення Conventus congressmagement, приймав участь у 13-му Міжнародному сімпозіумі: «Кліщі та хвороби, що передаються кліщами» (Німеччина, м. Веймар).

 

14. 8 квітня 2019 року на базі НУБіП України співробітником ДНКІБШМ (Чумаченко В.В.) був проведений виїзний семінар-навчання (підвищення кваліфікації) для 100 державних інспекторів ветеринарної медицини – слухачів потоку «Керівники та спеціалісти Держпродспоживслужби» за загальною темою: «Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ), що застосовуються в Україні. Роль державних інспекторів ветеринарної медицини в недопущенні несанкціонованого обігу в Україні ветеринарних препаратів».

 

 

Складові загальної теми:

 

15. З 11 по 19 квітня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ                  (Пінчук Н.Г.) приймала участь у тренінгу: «Діагностика сибірки та бруцельозу мікробіологічним методом» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) (Німеччина, м. Єна, Інститут Фрідріха Леффлера).

 

16. 16 травня 2019 року на засіданні спеціалізованої вченої ради                 Д 55.859.04 у Сумському національному аграрному університеті та ДНКІБШМ відбувся захист дисертації Рубленко Ірини Олександрівни на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук зі спеціальності 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія (211 – ветеринарна медицина) на тему: «Сибірка тварин (діагностика та специфічна профілактика)».

 

17. 16 травня 2019 року на засіданні спеціалізованої вченої ради                 Д 55.859.04 у Сумському національному аграрному університеті та ДНКІБШМ відбувся захист дисертації Попової Ірини Михайлівни на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук зі спеціальності 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія (211 – ветеринарна медицина) на тему: «Імунологічна реактивність кролів за застосування живої вакцини проти міксоматозу».

 

18. З 21 по 23 травня 2019 року співробітники ДНКІБШМ брали участь у Другому щорічному форумі з питань формування політики в сфері концепції «Єдине здоров’я», який проходив у вигляді паралельних сесій під час Четвертого щорічного регіонального наукового симпозіуму в рамках концепції «Єдине здоров’я» по Програмі зменшення біологічної загрози (ПЗБЗ), що виконується як частина співпраці між Урядом України та Сполучених Штатів Америки (Україна, м. Київ, «Український дім»).

Теми сесій:

 

 

19. З 29 по 30 травня 2019 року співробітник ДНКІБШМ        (Кудрявченко О.П.), на запрошення компанії CEVA UKRAINE, приймав участь у роботі семінару (I. LAYER SEMINAR) з птахівництва: «Сучасні ветеринарні рішення для господарств промислової несучки» (Угорщина,      м. Будапешт).

 

20. З 3 по 7 червня 2019 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу: «Біоінформатика» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) (Україна,            м. Київ – ДНДІЛДВСЕ).  

 

21. З 4 по 7 червня 2019 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у роботі ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2019» – найбільшої агропромислової виставки в Україні та Східній Європі, яка виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України, діловим заходом, що відкриває можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками (Україна, м. Київ – НК «Експоцентр України»).

 

22. 19 червня 2019 року 11 студентів 2-го курсу кафедри вірусології Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшли ознайомчу екскурсію щодо завдань та напрямів діяльності ДНКІБШМ (Україна,            м. Київ – ДНКІБШМ).

 

23. 20 червня 2019 року заступник директора з наукової роботи ДНКІБШМ (Клестова З.С.), на запрошення компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/«Метабіота Інк.», в рамках реалізації Програми зменшення біологічної загрози (ПЗБЗ), що виконується як частина співпраці між Урядом України та Сполучених Штатів Америки, приймала участь в одинадцятій зустрічі Спільної робочої групи (Україна, м. Київ – «Кличко Експо»).

 

24. З 26 по 27 червня 2019 року співробітники ДНКІБШМ приймали участь у тренінгу: «Криза менеджмент» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) (Україна, м. Київ – ДНДІЛДВСЕ).  

25. З 1 по 6 липня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.) приймала участь у тренінгу: «Дослідження антимікробної резистентності високопатогенних бактерій» Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Леффлера (FLI) (Німеччина,        м. Єна, Інститут Фрідріха Леффлера).

 

26. З 7 по 10 липня 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), на запрошення ТОВ «Біотестлаб», приймав участь у проведенні клінічних досліджень терапевтичної ефективності та безпечності ветеринарного препарату – вакцини «Бовімун НД, вакцина проти вузликового дерматиту ВРХ, жива», виробництва ТОВ «Біотестлаб», на тваринах (Республіка Азербайджан, м. Баку).

 

27. З 28 липня по 9 серпня 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), згідно Указу Президента України № 525/2019, у складі делегації України, приймав участь у Щорічній зустрічі експертів держав – учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (Швейцарська Конфедерація, м. Женева).

 

28. З 28 по 31 липня 2019 року співробітник ДНКІБШМ (Напненко О.О.), на запрошення ТОВ «Біотестлаб», приймав участь у проведенні клінічних досліджень терапевтичної ефективності та безпечності ветеринарного препарату – вакцини «Бовімун НД, вакцина проти вузликового дерматиту ВРХ, жива», виробництва ТОВ «Біотестлаб», на тваринах (Республіка Азербайджан, м. Баку).

 

29. З 8 по 11 вересня 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), на запрошення ТОВ «Біотестлаб», приймав участь у проведенні клінічних досліджень терапевтичної ефективності та безпечності ветеринарного препарату – вакцини «Бовімун НД, вакцина проти вузликового дерматиту ВРХ, жива», виробництва ТОВ «Біотестлаб», на тваринах (Республіка Азербайджан, м. Баку).

 

30. З 9 по 11 вересня 2019 року ДНКІБШМ разом з Українською Асоціацією Вірусологів, Київським національним університетом                   ім. Т.Г. Шевченка (Інститутом біології і медицини, кафедрою вірусології), Товариством мікробіологів України, Інститутом мікробіології та вірусології НАНУ ім. Д.К. Заболотного організував та провів 9-ту Міжнародну конференцію «Біоресурси і віруси» (Україна, м. Київ).

 

31. 10 вересня 2019 року ДНКІБШМ відвідала делегація Університету Флориди (США) для ознайомлення із можливостями інститутських підрозділів та планування і підготовки нового міжнародного проекту       «ТД-016 Україна-Дистанційне планування», за науково-технічної партнерської взаємодії з DTRA МО США.

 

32. 10 вересня 2019 року в ДНКІБШМ відбулась партнерська зустріч за проектом, що виконується ДНКІБШМ, ДНДІЛДВСЕ та FLI. На зустрічі були присутні: доктор Мартін Грошуп, представник FLI та координатор Програми з біобезпеки (Німеччина), Фріедеріка Брінкс (GIZ, Берлін, Німеччина), професор Клестова З.С. (ДНКІБШМ), к.вет.н. Напненко О.О. (ДНКІБШМ), н.с. Пустовіт Н.А. (ДНКІБШМ), к.вет.н., заступник директора          Меженський А.О. (ДНДІЛДВСЕ), к.вет.н. Сапачова М.А. (ДНДІЛДВСЕ), к.вет.н. Піскун А. (ДНДІЛДВСЕ), Дідок Л. (ДНДІЛДВСЕ), Сушко М. (ДНДІЛДВСЕ).

 

33. 17 вересня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.), на запрошення Білоцерківського НАУ (БНАУ), приймала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції-семінару «СТРАТЕГІЯ І ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНІСТЮ У ФРАНЦІЇ ТА УКРАЇНІ» з доповіддю на тему: «Проблема антибіотикорезистентності збудників харчових токсикоінфекцій та стратегія її подолання» (Україна,     м. Біла Церква – БНАУ).

        

34. 25–27 вересня 2019 року у ВЦ «ACCO International» проходила                XII Міжнародна виставка комплексного забезпечення лабораторій LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH.

25 вересня 2019 року, в рамках науково-практичної програми Виставки «Ветеринарна медицина», за організації Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) та Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ), за підтримки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбувалась VІІI науково-практична конференція «Лабораторні дослідження як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя та безпеки харчових продуктів».

Науковці ДНКІБШМ виступили з наступними доповідями:

  1. Роль КБТЗ в забезпеченні біологічної безпеки в світі    (Головко А.М. – директор ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН).
  2. Розробка засобів та методів діагностики сказу тварин    (Бабкін М.В. – заступник директора ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник).

3.      Підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини України як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя держави (Чумаченко В.В. – завідувач відділу ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник).  

  1. Диференційна діагностика вірусної геморагічної хвороби кролів (Напненко О.О. – завідувач НЦШМ ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник).
  2. Санація перещеплювальних культур клітин від мікоплазменної інфекції (Ташута С.Г. – завідувач сектору ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук).
  3. Оцінка бактерицидної активності дезінфікуючих засобів (Пінчук Н.Г. – завідувачка відділу ДНКІБШМ, кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник).
  4. Якісна дезінфекція транспорту – біобезпека від інфекційних хвороб тварин (Коваленко В.Л. – завідувач сектору ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, професор).

 

35. 30 вересня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.), на запрошення Держпродспоживслужби, приймала участь у семінарі, де було представлено методологію ATLASS, що є інструментом ФАО з оцінки роботи лабораторій та системи моніторингу стійкості до протимікробних препаратів (Україна, м. Київ).

 

36. З 2 по 3 жовтня 2019 року співробітники ДНКІБШМ (Головко А.М., Коваленко В.Л.) приймали участь з доповідями на теми: «Система біологічної безпеки у галузі ветеринарної медицини: національний та світовий досвід» й «Вивчення стійкості антибіотикорезистентних штамів      S. aureus до дезінфікуючих засобів з різними діючими речовинами» у роботі VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «ВЕТЕРИНАРНІ ПРЕПАРАТИ: РОЗРОБКА, КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ» та з доповіддю на тему: «Сучасні методи досліджень дезінфікуючих засобів» – на засіданні Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України (Україна, м. Львів).

 

37. 4 жовтня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.), на запрошення Держпродспоживслужби, приймала участь у підсумковій зустрічі у рамках місії ФАО-ATLASS в Україні. Метою зустрічі було підведення підсумків та надання подальших рекомендацій за методологією ATLASS, що є інструментом ФАО з оцінки роботи лабораторій та системи моніторингу стійкості до протимікробних препаратів (Україна, м. Київ).

 

38. З 9 по 12 жовтня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Пінчук Н.Г.), на запрошення «Зоетіс Бельджіум С.А.», здійснювала інспекцію виробництва ВІЗ (Бельгія, м. Брюссель).

 

39. З 16 по 18 жовтня 2019 року заступник директора з наукової роботи ДНКІБШМ (Клестова З.С.), на запрошення Інституту Фрідріха Леффлера (FLI), приймала участь з доповіддю на тему: «New method for detection of zoonoses virus diseases based on surface plasmon resonance and biosensors» на Міжнародному симпозіумі «Zoonoses 2019» (Німеччина, м. Берлін).

 

40. З 21 по 22 жовтня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ             (Вороніна А.К.), на запрошення компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/«Метабіота Інк.», брала участь у Семінарі в рамках концепції «Єдине Здоров’я»: «Написання грантових заявок» у межах Програми зменшення біологічної загрози в Україні за підтримки Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США (Україна, м. Київ).

 

41. З 24 по 26 жовтня 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) приймав участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми епізоотології та заразних хвороб тварин», присвяченої 80-річчю від дня народження професора Атамася Валентина Якимовича (Україна, м. Одеса – кафедра епізоотології та паразитології факультету ветеринарної медицини та біотехнологій Одеського державного аграрного університету).

 

42. З 14 по 15 листопада 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.) та заступник директора ДНКІБШМ з наукової роботи (Клестова З.С.), на запрошення Держпродспоживслужби, приймали участь з доповіддю на тему: «Шляхи довгострокового партнерства в розробці стратегії біологічної безпеки в галузі ветеринарної медицини» у Першій конференції донорів із забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту в Україні (Україна, м. Київ – готель «Park Inn by Radisson»).

 

43. З 22 по 24 листопада 2019 року співробітниця ДНКІБШМ           (Пінчук Н.Г.), на запрошення Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), приймала участь в освітньому заході: «Курс професійного розвитку ветеринарів галузі птахівництва» (Україна,     м. Київ – офіс ЕВА).

 

44. З 24 по 27 листопада 2019 року заступник директора ДНКІБШМ з наукової роботи (Клестова З.С.), на запрошення Ветеринарного науково-дослідного інституту Азербайджана, приймала участь з науковою доповіддю у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Застосування інновацій в області розвитку ветеринарної науки» (Республіка Азербайджан, м. Баку).

 

45. 28 листопада 2019 року співробітник ДНКІБШМ (Чумаченко В.В.) приймав участь з доповіддю на тему: «Підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини як аспект контролю інфекційних хвороб тварин в Україні» у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Освітньо-наукові аспекти контролю інфекційних хвороб тварин в Україні» (Україна,  м. Київ Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» ДУ «НМЦ «Агроосвіта»).

 

46. З 2 по 7 грудня 2019 року директор ДНКІБШМ (Головко А.М.), згідно Указу Президента України № 803/2019, у складі делегації України, приймає участь у Щорічній зустрічі держав – учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (Швейцарська Конфедерація, м. Женева).

47. З 2 по 6 грудня 2019 року заступник директора ДНКІБШМ з наукової роботи (Клестова З.С.), на запрошення Агентства зменшення загрози США, взяла участь у Міжнародному курсі спільних розслідувань біотероризму, запропонованому в рамках Міжнародної програми запобігання розповсюдженню та програми зменшення біологічної загрози (Україна,        м. Київ).

 48. З 9 по 13 грудня 2019 року співробітниця ДНКІБШМ (Ющенко А.Ю.), на запрошення компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/«Метабіота Інк.», брала участь у Семінарі в рамках концепції «Єдине Здоров’я»: «Огляд ресурсів та інструментів з біоінформатики» у межах Програми зменшення біологічної загрози в Україні за підтримки Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США (Україна, м. Київ).

 

49. З 17 по 19 грудня 2019 року співробітники ДНКІБШМ (Напненко О.О., Кудрявченко О.П.), на запрошення компаній «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.»/«Метабіота Інк.», в рамках реалізації Програми зменшення біологічної загрози в Україні (ПЗБЗ) брали участь у Семінарі з результатів та впровадження досліджень за моделлю «КАП» Проекту спільних біологічних досліджень (СБД) UP-10: «Регіональна оцінка ризиків передачі вірусу африканської чуми свиней (АЧС) у дикій фауні та через торгові шляхи («з лану до столу») в Україні – підходи до розробки ефективних карантинних заходів і стратегій контролю за вірусом АЧС» (Україна, м. Київ).